Sandomierska 4/5, 39-300 Mielec

kontakt@grupaoto360.pl

Prezes Grupy OTO360: Mamy dobre i złe wieści

W związku z faktem, iż zamieściliśmy sekcję komunikatów na stronie naszej grupy medialnej, czujemy się w obowiązku poinformować, dlaczego dziś (28 kwietnia) przeglądanie naszego największego portalu – mPress.pl – jest praktycznie niemożliwe.

Otóż nastąpiło poważne przeciążenie serwerów. Nasze treści zyskały w czwartek rano tak gigantyczny ruch organiczny, że firma dotychczas hostująca nasze strony na swoich serwerach, nie jest w stanie go „udźwignąć”. W pewnej chwili mPress.pl przeglądało jednocześnie blisko 10.000 osób. Jest zatem oczywiste, że czas na zmianę infrastruktury.

Dodatkowo musieliśmy skorzystać z usług firmy programistycznej, która właśnie optymalizuje nasz portal. Konieczna będzie również migracja strony na bardziej wydajny, tzw. serwer dedykowany.

Mamy zatem dobre i złe wieści. Dobre to takie, że wciąż „rośniemy”. Deklarowaliśmy na kwiecień 7 mln odsłon, a z danych wczorajszych (27 kwietnia) wynika, że mamy ich już 6 600 911 – i oby tak dalej! Bo to oznacza, że najprawdopodobniej całkiem wyraźnie przekroczymy deklarowany tydzień temu wynik. Złe natomiast: w najbliższych dniach mogą być problemy z dostępem do serwisu. Albowiem sam proces migracji teoretycznie trwa jedną noc, w praktyce natomiast dostosowywanie serwisu do nowego środowiska oraz poprawki techniczne mogą zająć nawet kilka dni – mówi Marcin Palion, prezes OTO360 Sp. z o.o., zajmujący się także kontaktami z serwerownią oraz grupą czołowych programistów.

WSPÓŁPRACUJEMY MIĘDZY INNYMI Z:

client-image
client-image
client-image
client-image
client-image